На Переяславщині відбувся «Селфі Веломарафон-1187»

28 визначних об’єктів і локацій в Переяслав-Хмельницькому районі та 11 в місті Переяславі-Хмельницькому – саме стільки потрібно було відшукати визначних місць краю учасникам культурного, спортивно-туристичного заходу під назвою «Селфі Веломарафон-1187», що  пройшов 16 вересня в межах Переяславщини та був приурочений 830-тій річниці з моменту першої літописної згадки слова «Україна» (це 1187 рік – від цього власне й така назва).

Повідомляє сайт ПЕРЕЯСЛАВ СЬОГОДНІ з посиланням на сайт КОДА.

Перед початком заходу «Селфі Веломарафон-1187» біля пам’ятника першої згадки слова Україна з напутніми словами звернулися до учасників міський голова Тарас Костін та заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Любов Онопрієнко.

Привернути увагу до постаті Володимира Глібовича та донести суспільству інформацію, що рівно 830 років тому, Переяславська земля подарувала світові слово «Україна»; сприяти розвитку туристичного потенціалу у всіх зонах Переяславщини, включаючи навіть малоперспективні в туристичному розумінні села та території; сприяти розвиткові патріотичного та екологічного формування населення Переяславщини, а також культурного потенціалу; привернути уваги громадськості до історичних подій та об’єктів, як інструмент збереження національної пам’яті та України в цілому; популяризувати велосипедний спорт, велотуризм та здоровий спосіб життя; удосконалити стратегію щодо проведення рейтингового конкурсу «ТОП 10 найкращих сіл Переяславщини» в рамках проекту «РЕЙТИНГ-1187»; популяризація Переяславщини та її унікальних локації за межами району та області; сприяти розвитку місцевого виробництва на Переяславщині.

Захід відбувався у два етапи – це культурна програма біля пам’ятного знаку Першої літописної згадки слова «Україна» (Володимира Глібовича) та спортивно-туристична, де безпосередньо її учасники мали проїхати велосипедами дистанцію понад 100 км та виконати поставлені завдання – віднайти задані визначні об’єкти і сфотографуватися на фоні них. Хто проїде найшвидше та віднайде найбільше таких локацій, той і є переможець. Змагання командні. У одній команді по двоє учасників. У кінці, в рамках святкування Дня міста (Переяслав святкує свою 1110-ту річницю від моменту першої літописної згадки), команди які зайняли призові місця у своїх категоріях, були нагороджені з головної сцени).

Урочисте відкриття заходу відбулося за участю керівників Переяслав-Хмельницького району, міста Переяслав-Хмельницький, НІЕЗ «Переяслав», представників оргкомітету та відомих в наших колах бандуристів. Не лише виступами єдиними була багата перша, культурна частина даного заходу. Одною з головних окрас відзначення 830-ї річниці з моменту першої літописної згадки слова «Україна» була презентація авторського виконання «Заповіту» Тараса Шевченка – Лесею Горобець, на бандурі. А Микола Богатир від імені громадської ініціативи «Корінь нації», як подарунок місту та району, публічно оголосив про старт відразу трьох нових проектів: «УНІКАЛЬНА ЗЕМЛЯ ПЕРЕЯСЛАВСЬКА. 907 фактів, легенд, гіпотез, переказів», «РЕКОРДИ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ» та «РЕЙТИНГ-1187». Останній проект був презентований двома публікаціями – це «Переяславщина у річницях подій 2017 року. ТОП-10» та «ТОП-5 головних природніх тунелів Київської області».  Будемо сподіватися, що ці проекти принесуть нашому регіону нові можливості та знання і саме приємніше те, що в рейтингу «ТОП-5 головних природніх тунелів Київської області», не дивлячись на жорсткі критерії відбору, переміг саме наш «Тунель бажань», що знаходиться поблизу сіл Віненці та Лецьки. Такі заходи потрібні Переяславщині і сподіваємося що вони будуть проводитися відтепер кожного року.

У спортивно-туристичній частині заходу взяли участь представники міста Переяслава-Хмельницього, Переяслав-Хмельницького району, Києва та Чернігівщини. Як вже вище згадувалося, учасники команд даного заходу мали проїхати дистанцію в понад 100 км, віднайти 39 визначних об’єктів(на деяких ще й відмітитися), сфотографуватися на фоні них і приїхати як найшвидше до фінішу. Траса продумувалась для цього заходу заздалегідь, можна й сказати роками, тож були враховані всі дрібниці, аби велосипедисти отримали максимально позитивні враження та були в безпеці.

Формат такої події новий. До організаторів вже дзвонили представники інших міст, з бажанням дізнатися щось про нього більше, та провести подібне у себе. Визначити лідерів завчасно було складно, так як гарний рівень фізичної підготовки не гарантував ще самої перемоги. Так власне й сталося. Команди, які в молодшій та ветеранській категоріях прибували першими фінішу, за показниками загального підрахунку зайняли третє та друге місця. Тактика все ж таки має велике значення і від того, змагання зберігають інтригу навіть після фінішу учасників, допоки суддівська команда не оголосить підсумкові бали всіх команд. В результаті місця розприділилися наступним чином. Ветеранська категорія. 2м – команда Василь Онопрієнко-Микола.Прокопчук; 1м – Тарас Лазенко-Олександр Кунах. Молодша категорія. 3м – Олександр Тимчак – Юрій Герасименко; 2м – Борис Бєлєнов – Володимир Терещенко; 3м – Юрій Товкайло – Василь Товкайло.

Через те, що формат заходу «Селфі Веломарафон-1187» був новим, він став не простим в організації і навіть деякі організатори з обережністю класифікували його як експериментальний. Але в цілому, організаційна команда спрацювала не погано і тому кожен з них заслуговує на подяку, а саме: Громадська ініціатива “Корінь нації” (ініціатор), Переяслав-Хмельницька РДА, Переяслав-Хмельницька міська рада, НІЕЗ «Переяслав» та Музей Кобзарства(єдиний у світі), відділи культури РДА та міської ради, районний БК,  міський відділ молоді та спорту.  Також, оргкомітет висловлює подяку сільським головам с. Соснова, Ташань та Мала Каратуль, місцевому виробнику хлібопродукції ТОВ «Миза» (ПЕРЕЯСЛАВ ХЛІБ), Павлушку Юрію Івановичу, Присіч Ірині Юрівній та її спортивній команді і всім учасникам та глядачам.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

 

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району