Як дітей навчають жити

Родина для дитини з інвалідністю – це найближче оточення, основне джерело для розвитку, виховання та соціалізації. Адже, дитина, особливо з обмеженнями життєдіяльності проводить у родині більшу частину свого активного життя.

Повідомляє СТОЛИЧНИЙ САЙТ.

На думку експертів, аби реабілітаційний процес був ефективним, необхідне якісне навчання батьків, формування у них бази знань та навичок щодо реабілітації та соціального супроводу власних дітей в домашніх умовах, адже, розвитком і вихованням дітей з особливими потребами займаються здебільшого саме батьки. Саме навчання батьків індивідуальним правилам подальшої реабілітації своїх дітей, безпосередньо в родині, набору простих методик та маніпуляцій в реабілітації дитини в домашніх умовах, полегшать шлях до соціалізації дітей та підвищать ефективність подальшої реабілітації в спеціалізованих закладах.

Розуміючи це, провідні українські фахівці з реабілітації 22 – 24 вересня 2017 року провели серію тренінгів під спільною назвою: “Формування у батьків знань та навичок з індивідуальних потреб в реабілітації власних дітей з функціональними обмеженнями та їх соціальної адаптації”, які відбулися в рамках однойменного проекту, що реалізується благодійною організацією «Позитивні жінки» у партнерстві з Київським міським центром реабілітації дітей з інвалідністю за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та PACT.

“Я ніколи б не здогадалась, що моя дитина з таким низьким тонусом, може закинути за голову руку, сама зняти кофту та самостійно ставити чашку та їсти…” – учасниця тренінгу

Під час тренінгових днів, завдяки спікерам Альоні Терещенко, Юрію Ященку та професійному ерготерапевту Олені Малишенко, батьки, в родинах яких виховуються діти з інвалідністю, мали змогу ознайомитись з основами ерготерапії, закріпити отримані знання практичними вправами, отримали відповіді на всі можливі запитання стосовно розвитку соціально-побутових навичок власних дітей, склали плей-лист дня та тижня з реабілітації для усієї родини, а також разом із дітьми відпрацювали практичні вправи по розвитку навичок: «одягання/роздягання», «годування/пиття» та «догляд за волоссям та особиста гігієна».

“На базі нашого Центру ми повноцінно відкриваємо такий напрямок як ерготерапія. Це буде постійно діюча школа, де діти навчатимуться бути самостійними, повноцінними членами суспільства, а батьки лише їм в цьому допомагатимуть правильними рухами, яким ми їх навчимо” – коментує директор Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю Альона Терещенко.

Загалом, метою цього проекту є навчання батьків дітей з особливими потребами та формування навичок самообслуговування у дітей в домашніх умовах. Також в рамках проекту планується навчити сім’ю зрозуміти особливості власної дитини, і як наслідок ставити перед собою цілі, які потрібно досягти за певний період часу по самообслуговування для кращої адаптації, соціалізації дитини з інвалідністю. Крім того, це дозволить згуртувати родини один з одним, та спонукати і навчити подружжя в однаковій мірі і консолідовано здійснювати догляд та виховання своїх дітей.

Подібне навчання — це завжди обмін корисними знаннями між батьками та тренерами. Крім цього, по завершенню навчання, “батьки- студенти” складатимуть практичні іспити, аби визначити рівень умінь та навичок, які вони отримали в результаті навчання.

Загалом цим проектом буде охоплено 40 сімей, які виховують дітей з особливими потребами, що дасть змогу сформувати у батьків базу знань та навичок щодо реабілітації власних дітей в домашніх умовах, враховуючи їх індивідуальні можливості та потреби.

“З початку тренінгу у мене почалась робота над помилками, які я раніше не помічала” – говорить Лілія Захарчук, учасниця тренінгу, – Я ніколи б не здогадалась, що моя дитина з таким низьким тонусом, може закинути за голову руку, сама зняти кофту та самостійно ставити чашку та їсти…”

Наступні тренінги в рамках проекту відбудуться у Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю 6-8 жовтня, а в подальшому тренінговий центр навчатиме й інші сім’ї, яким знання будуть передавати як фахівці Центру, так і батьки, які брали участь у проекті.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району